Чому запотівають вікна всередині

470

Пластикові вікна стають популярнішими рік від року завдяки своїмногочисленным позитивним якостям. Вони ізолюють кімнати квартири від вуличного шуму, добре утримують тепло, не вимагають проведення комплексних заходів щодо догляду за ними, мають презентабельний вигляд і, за теперішніх часів доступну ціну.

Чому запотівають вікна всередині

Однак, як і у всіх елементів облаштування будинку, у вікон ПВХ є і свої недоліки, до яких відноситься поява вологи на склі під час перепаду температур. Чому запотівають вікна всередині і чи можна цього уникнути? Це питання хвилює багатьох власників житла, в якому встановлені склопакети, так як подібні прояви призводять до виникнення навколо рами цвілевих проявів, а вони згодом можуть перекинутися і на іншу обробку стін.

Чому запотівають вікна всередині

Наслідки зайвої вогкості — плями цвілі на укосах і стінах

Зміст статті

 • 1 Причини появи проблеми
  • 1.1 Відео — Основні причини запітніння вікон
 • 2 Рішення проблем
  • 2.1 Нормалізація вологості і температури
  • 2.2 Вентиляція вікон ПВХ
  • 2.3 Установка вентиляційного клапана
  • 2.4 Відео — Самостійна установка найпростішого вентиляційного клапана
  • 2.5 Проблема в установці
  • 2.6 Відео: як встановлюється автоматичний клапан припливної ветиляції

Причини появи проблеми

Як відомо, нагріте повітря в приміщенні піднімається вгору, тому найчастіше вогкість, а потім і грибок виникають у верхніх кутах рами. Відбувається це внаслідок перепаду температур теплого повітря, що йде з квартири і холодного, проникаючого з вулиці. Найбільш виражена різниця між ними створюється саме у верхній частині рами. При їх «зіткненні» і відбувається утворення конденсату, але тільки в тому випадку, коли відсутні елементи вентиляції, сприяють постійному вивітрювання вологи. Це прояв можна охарактеризувати, як освіта «точки роси», тобто створюється температура, при якій волога, яка знаходиться в повітрі, перетворюється на конденсат, який зверху стікає вниз по склу. До речі, він також може активно утворюватися і в нижній частині вікна.

Чому запотівають вікна всередині

Конденсат на внутрішній стороні ПВХ-вікна

Існує і ще цілий ряд причин, що сприяють утворенню конденсату в «точки роси»:

 • Різкі перепади атмосферного тиску, зазвичай супроводжуються настільки ж різкими змінами погоди. Зрозуміло, що вплинути на це людина не в силах.
 • Підвищена вогкість в кімнаті, наприклад, йде з підвальних приміщень, особливо в квартирах, розташованих на перших поверхах багатоповерхових будівель.
 • Надмірна вологість, яка виникає в результаті приготування їжі або довготривалого надходження пара це в основному стосується приміщень кухні і ванної кімнати в приватних будинках, де часто встановлюються невеликі за розміром вікна ПВХ.
 • Висока температура в кімнатах будинку, при дуже низькій за вікном. У таких випадках на стеклах вікон може навіть виникнути обледеніння — замерзання конденсату в нижній частині вікна.
Чому запотівають вікна всередині

У сильні морози при неправильно підібраному або неграмотно встановленому ПВХ-вікна можна спостерігати таку картину

 • Герметичність склопакета вважається незаперечним його достоїнством, але і вона ж позбавляє можливості матеріалами «дихати», що теж є причиною запотівання стекол.
 • Велика кількість кімнатних квітів також може стати причиною утворення конденсату на вікнах. Рослини вимагають періодичного поливу, який дає певну кількість вологих випарів, і вони, не маючи виходу у зв’язку з герметичністю конструкції, осідають на стеклах вікон. Крім цього, якщо квіти встановлені на підвіконні щільним рядом, то вони перекривають надходження теплого повітря від батарей до рами і скла вікна, що також викликає перепади температур і веде до утворення конденсату.
Чому запотівають вікна всередині

Велика кількість кімнатних квітів на підвіконні теж часто стає причиною зайвої вогкості

 • Наявність конденсату на віконних рамах може бути викликане і тим, що занадто широке підвіконня перекриває надходження теплого повітря від батареї до вікна, направляючи його у бік кімнати. За правилами нагріте повітря повинен направлятися вверх вдоль вікна, створюючи теплову завісу, не допускаючи попадання холодного, що йде від вікна в кімнату, і одночасно активно вентилюючи поверхню вікна.
Чому запотівають вікна всередині

Занадто широке підвіконня порушує природну вентиляцію внутрішній поверхні вікна

 • Побутові причини, такі, як проведення ремонтних робіт із застосуванням розчинів і клею, а також просушування білизни в умовах квартири в зимовий період теж є причинами утворення крапель вологи на пластикових вікнах.
 • Не можна не згадати і помилки, які, можливо, були зроблені при монтажних роботах в ході установки рам. Вони дуже часто є причиною появи конденсату. До найбільш поширених дефектів установки можна віднести:

— склоблоки, виготовлені з відступами від технології виробництва, які не відповідають заявленій якості і характеристик, і тому нездатні захистити будинок від холоду, протягів і шуму;

— вибрані для монтажу вікна комплектуючі, що не відповідають даній конструкції;

— неякісна обробка монтажною піною швів між склопакетом і стіною;

— недостатнє утеплення укосів з боку вулиці, в результаті чого холодне повітря проникає в шви між стіною і рамою;

— використання неякісних матеріалів при виготовленні склопакета;

— відсутність або неправильне розташування водовідвідних отворів в рамі.

 • Причиною виникнення конденсату, обмерзання і плям цвілі як на рамі, так і навколо неї може стати невідповідність товщини склопакета кліматичних умов регіону. При зимових температурах нижче 20 градусів не підійдуть однокамерні склопакети вони просто за своїми характеристиками не здатні захистити приміщення від холоду в зимові морози. Тому при низьких зимових температурах врятувати від вітру і промерзання можуть двокамерні склопакети, а самі рами ПВХ (профілі, з яких вони виготовлені) повинні мати не менше 5 камер.

Відео — Основні причини запітніння вікон

Рішення проблем

Щоб вирішити проблеми, що залежать від власника квартири, і позбутися від утворення конденсату, потрібно прийняти деякі доступні заходи.

Чому запотівають вікна всередині

Як можна вирішити проблему запотівання стекол?

Нормалізація вологості і температури

Знаючи причини виникнення конденсату на стеклах і рамах вікон, можна починати шукати рішення цієї проблеми. Для цього необхідно провести певні дії по зниженню вологості або підвищення температури в приміщеннях. Проробивши це, можна в значній мірі позбутися виникнення такого неприємного прояви.

Чому запотівають вікна всередині

Кімнатний гігрометр — прилад для визначення відносної вологості і температури в приміщенні

Щоб бути обізнаним про рівень відносної вологості в кімнаті, необхідно обзавестися гігрометром. «Точка роси» безпосередньо залежить від рівня вологості і температури за вікном і всередині приміщення. Щоб мати уявлення про те, які температурно-вологісні показники призводять до утворення конденсату, можна звернутися до наступної таблиці:

Температура в приміщенні 0 2.5 5 7.5 10 12.5 15 17.5 20 22.5 25
рівень
вологості
Температура близько стекол, що приводить до утворення «точки роси»
20 -20 -18 -16 -14 -12 -10 -8 -5.5 -3.6 -1.5 -1
30 -15 -13 -11 -9 -6.5 -4.5 -2.5 -0.5 2 4 6
40 -12 -10 -7.5 -5 -3 0.5 1.5 3.8 6 8 10.5
50 -9 -7 -4.5 -2.5 0.1 2.5 4.5 7 9.5 11.5 14
60 -7 -4.5 -2 0.3 2.5 5 7.5 9.5 12 14.5 16.5
70 -4.5 -2.5 0 2.5 5 7 9.5 12 14.5 17 19
80 -3 -0.6 2 4.5 6.5 9 11.5 14 16.5 19 21.5
90 -1.5 1 3.5 6 8.5 11 13.5 16 18.5 21 23
100 0 2.5 5 7.5 10 12.5 15 17.5 20 22.5 25

Виробники вікон ПВХ вказують в інструкції з їх експлуатації рекомендовані показники температури, при якій утворенню конденсату буде зведено до мінімуму. В ідеалі вона повинна складати не менше 18 ÷ 20 градусів тепла. Оптимальним способом підтримання певної температури, яка допоможе зберегти не тільки вікно і стіни кімнати від появи цвілі, але і здоров’я мешканців квартири, можуть стати радіатори або конвектори з вбудованим термостатом.

А найпростішим виходом з цієї ситуації є регулярне провітрювання приміщення, яке повинно триває по 10 ÷ 15 хвилин двічі в день.

Але більш ефективним способом позбавитися від конденсату на вікнах є влаштована пластикової рами постійна вентиляція.

Вентиляція вікон ПВХ

Для того щоб забезпечити правильну вентиляцію пластикових вікон, їх виробниками впроваджені кілька пристосувань, від яких не варто відмовлятися при виборі моделі.

 • «Гребінка», встановлена на рамі, яка дозволить відкрити стулку на потрібну відстань.
Чому запотівають вікна всередині

Фіксатор -«гребінка» для виставлення потрібного просвіту вікна при провітрюванні

 • Звичайна кватирка, передбачена конструкцією вікна.
Чому запотівають вікна всередині

Регулярне провітрювання повинно стати обов’язковою процедурою

 • Стулка, здатна відкриватися в двох положеннях повністю і на провітрювання, з відкриттям отвору на 10 ÷ 15 див.
 • Порівняльна новинка в конструкції вікон – щілинне провітрювання, коли віконна стулка відходить від рами буквально на кілька міліметрів.
Чому запотівають вікна всередині

Вентиляційний клапан набагато спрощує процедури провітрювання

 • Вентиляційний клапан, здатний регулювати приплив повітря в кімнату.
Чому запотівають вікна всередині

Найбільш зручні в повсякденній експлуатації автоматичні клапани припливної вентиляції

 • Саморегулівна вентиляція, яка здійснює повітрообмін по мірі необхідності, за допомогою каналів в камерах профілю або спеціальних кліматичних клапанів. Клапан це пластикова коробка, в якому встановлено спеціальне рухоме перо з пластику. Воно контролює вступник повітря, реагуючи на інтенсивність повітряного потоку. Таким чином, коли вітер на вулиці посилюється, перо самостійно прикривається, а при його відсутності клапан відкритий, тому в кімнаті не виникає протягів.
Чому запотівають вікна всередині

Приблизна схема проходження повітряних потоків через вентиляційний клапан

Кліматичний клапан встановлюється у верхньому відділі рами. Якщо площа вікна досить велика, то встановлюється комплект, що складається з двох клапанів.

Якісно влаштована вентиляція вирішить більшість проблем, пов’язаних з утворенням конденсату на вікнах.

Установка вентиляційного клапана

Клапан для вентиляції в ПВХ-вікно встановлюється досить просто, і весь процес не займе багато часу. У комплексний ект з клапаном входить все необхідне для його установки. З інструментів знадобиться будівельний ніж і викрутка з хрестової насадкою.

Чому запотівають вікна всередині

Найпростіший вентиляційний клапан цілком посильно встановити і самостійно

Монтується цей елемент на верхню панель балконних дверей або будь відкривається стулки вікна. Головне вибрати правильний розмір клапана.

 • Спочатку відкривають стулку і прикладають клапан до планованого місця установки для того, щоб відзначити довжину гумового ущільнювача, який потрібно видалити. Пізніше його місце займе ущільнювач, що йде в комплекті з клапаном.
 • Далі, ущільнювач акуратно вирізається. На місцях його зрізу, поруч з рештою ущільнювачем і посередині утворився розриву в паз, де раніше була встановлена гумка, кріплять спеціальні пристосування – заглушки з отворами під саморіз. Через них клапан буде прикручуватись в стулці.
 • Потім на стулку встановлюється клапан. Він має на нижній площині шар двостороннього скотчу. Необхідно видалити захисну плівку і приклеїти корпус до верхнього торця стулки у потрібному місці. Потім у вушка з отворами вставляються саморізи і вкручуються у встановлені заглушки. Так забезпечується надійне з’єднання клапана зі стулкою вікна.
 • В комплект обов’язково входять два відрізка ущільнювача, які вставляються в пази клапана між вкрученими саморізами
 • Закінчивши зі стулкою, можна переходити до роботи з ущільнювачем рами. На ньому також зазначається довжина гумки, яку потрібно вирізати. Ця частина, що підлягає видаленню, повинна розташовуватися рівно навпаки встановленого на стулки клапана.
 • Замість вилученого ущільнювача встановлюється новий, з комплекту.

На цьому робота завершена. Варто тільки закрити стулку і зрушити регулятор клапана в потрібну сторону, в положення закрито або відкрито.

Відео — Самостійна установка найпростішого вентиляційного клапана

Цю роботу може провести будь-який власник або навіть власниця квартири, так як нічого складного і важкого в цьому процесі немає.

Проблема в установці

У тому випадку, якщо після установки клапана і регулярних провітрювань конденсат продовжує збиратися, а зі стін не сходить цвіль, причину слід шукати в правильності загальної установки вікна або в якості самого виробу.

Чому запотівають вікна всередині

Цілком можливо, що вікно встановлювали «горе-майстри», наробили безліч помилок

Для виявлення причини в цьому випадку необхідно запросити фахівця, який проведе ревізію склопакета і якості його монтажу. Після проведення перевірки майстер зможе дати кваліфікований висновок про те, чи можна виправити ситуацію, усунувши огріхи неправильної установки або все ж доведеться замінити вікно на нове.

Позбутися конденсату на вікні буде нескладно, якщо проблема недостатньої вентиляції приміщення. Потрібно провести ряд простих і доступних заходів, і можна забути про неприємні калюжах на підвіконні або полою на склі.

Складніше буде вирішити проблеми, якщо виробник та установник склопакета попався недобросовісний, і провів процес монтажу абияк. У цьому випадку іноді тільки радикальні заходи допоможуть впоратися з виникненням конденсату.

Відео: як встановлюється автоматичний клапан припливної ветиляції