Нові вимоги до вікон по госту-2021

11

З 1 листопада в росії почав діяти новий гост, який стосується балконних і віконних світловідбивних огорож, тобто, просто всіх вікон і дверей на лоджії і балкони. Попередній гост працював 22 роки і, зрозуміло, серйозно застарів. Сайт rmnt з’ясував, як змінилися вимоги до вікон.

Попередній гост 23166 приймався в 1999 році, коли пластикові вікна в нашій країні були рідкістю, а панорамні, в підлогу, взагалі були екзотикою. Тому вимоги госту були досить прості, не торкалися панорамного скління, якихось особливих норм безпеки. Новий гост 23166-2021 в першу чергу зачіпає саме питання безпеки, а також стосується сучасних віконних конструкцій і можливостей їх використання.

Перерахуємо тезисно, які найважливіші вимоги до віконних конструкцій введені новим гостом:

  • всі вікна тепер розділені на використовуються в житлових приміщеннях і допоміжні, наприклад, в топкових, на сходах, в коморах і підвалах. До допоміжних вікон вимоги істотно нижче, на них можна економити.
  • повністю скляні балконні двері і панорамні вікна повинні бути виготовлені з використанням безпечного скла. Воно встановлюється або на всю висоту конструкції, або тільки в нижній частині, щоб, наприклад, дитина, загравшись, не зміг розбити скло. Йдеться про застосування загартованого скла, як в автомобілях. Триплекс провисає на плівці після удару, інші безпечні скла розпадаються на безліч дрібних, негострих шматочків, а не на гострі великі шматки, об які точно поріжешся. Так що тепер виробникам балконних дверей з повним склінням і панорамних вікон потрібно буде враховувати цю вимогу безпеки.
  • особливу увагу приділено в гості захисту вікон від злому. Новий регламент вимагає, щоб на перших і останніх поверхах, а також в кімнатах, розташованих над козирками під’їздів, встановлювалися тільки протизламні вікна. Згідно госту 23166-2021 пластикові вікна можуть мати клас захисту до пв-4. Тобто зломщику з ручним інструментом потрібно не менше 12 хвилин, щоб розкрити стулки.
  • ціла методика стосується захисту на вікна для дітей. Встановлені особливі вимоги до фурнітури, типам відкривання, наявності блокіратора і спеціальній ручці. Обмежувачі і замки обов’язкові.
  • окремо гост зачіпає питання протимоскітних сіток. Вони повинні надійно кріпитися до рами, а також маркуватися спеціальним знаком, який попереджає — це не обмежувач, спиратися на сітку не можна. Особливо підкреслено «що»вікно повинно виключати контакт дитини з протимоскітною сіткою». Такої вимоги раніше взагалі не було.

Портал rmnt.ru писав, з якими складнощами можуть зіткнутися мешканці верхніх поверхів, вирішивши вимити вікна. Найчастіше доводиться вивішуватися з вікна, ризикуючи випасти, тому що глухі стулки занадто широкі. Новий гост приділив увагу цьому питанню. Тепер ширина однієї бічної глухої стулки не повинна перевищувати 40 сантиметрів, щоб людина могла дотягнутися до всієї поверхні скла, не висовуючись з вікна на вулицю. Ширина глухий стулки, розташованої по центру вікна, не може перевищувати 80 сантиметрів — вимити можна буде з двох сторін. Верхні фрамуги тепер повинні бути тільки відкриваються, якщо знизу глухе скління. Якщо фрамуга не відкривається, розташована над відкривається стулкою, то її висота не може перевищувати всі ті ж 40 сантиметрів.

Нові вимоги щодо безпеки вікон можуть підняти їх ціну. Захист для дітей, протизламна фурнітура і безпечні скла коштують грошей. Але, за словами експертів, завдяки тому, що вікна тепер розділені по функціоналу, можна економити на допоміжних. Тому до істотного підвищення вартості склопакетів введення нового госту не призведе, впевнені фахівці.

Відео по темі