Домой Різне Советы Саморобна тривожна кнопка

Саморобна тривожна кнопка

0
Саморобна тривожна кнопка

Вітаю всіх зайшли!

Тривожні кнопка часто встановлюються в різних закладах, де можливі різні неприємні непередбачені ситуації і потрібна можливість швидкого виклику охорони для вжиття заходів. Сама ж тривожна кнопка може встановлюватися на місці роботи будь-якого оператора, наприклад, касира, до неї повинен бути легкий і зручний доступ. Її сенс в тому, що натисканням оператор зможе активувати тривогу, а ось вимкнути її так просто вже не вийшов — для цього передбачена вже інша кнопка, яка може бути захована де-небудь далеко в потаємному куточку. Звичайно, професійні системи влаштовані набагато складніше, використовують для передачі команд радіоканал, можуть працювати на великій відстані, однак і коштують такі речі істотно — саморобну ж просту тривожну кнопку можна спорудити за сущі копійки, і це вже буде краще, ніж нічого. Схема представлена нижче.

Живлення здійснюється від напруги 9-12в, можна застосувати будь-який мережевий адаптер або блок живлення, проте набагато краще, щоб тривожна кнопка робота незалежно від наявності або відсутності в мережі напруги. Для цього можна застосувати акумулятори, наприклад, готовий акумулятор від ноутбка, або просто 3 послідовно з’єднаних літій-іонних акумулятора, при цьому періодично необхідно контролювати напругу, щоб акумулятори не розрядилися в період очікування. В якості виконавчого пристрою схема передбачає підключення гучного зумера а також підсвічування на світлодіоді. Таким чином, при натисканні тривожної кнопки пролунає звуковий сигнал і активується світлодіод — самі ж виконавчі пристрої можуть знаходиться навіть в іншому приміщенні щодо самої кнопки, якщо вивести дроти. Сама тривожна кнопка позначена як s2 на схемі, якщо натиснути її один раз, схема запуститься і зумер буде пищати, поки не буде розімкнений ключ s1. Зворотне його замикання скине спрацьовування і схема перейде в режим очікування. Він же є вимикачем — в розімкнутому положенні схема повністю знеструмлена. Кнопка s2 повинна бути без фіксації, s1 — з фіксацією, можна використовувати хоч кнопку дверного дзвінка в якості s2.

Подає живлення на світлодіод і зумер тиристор bt169d, він має компактний корпус то-92 і розрахований на безперервний струм в 0,8 а.якщо необхідно використовувати в якості джерела звуку будь-яку більш потужну сирену, необхідно вибрати тиристор з великим струмом, або зовсім задіяти реле. До слова, можна використовувати і звичайну пьезопищалку, які стоять в іграшках і мультиметрах, якщо підключити її до схеми-генератора, як показано нижче. В даному випадку використовується п’єзопластинка з 3-ма контактами, один з яких потрібен для зворотного зв’язку.

Однак варто враховувати, що сама по собі п’єзопластинка в «голому» вигляді розвиває дуже невелику гучність, для того, щоб змусити її буквально кричати, буде потрібно також створення спеціального корпусу, який працював би як резонатор, створюючи високий звуковий тиск. На щастя, у продажу можна знайти недорогі готові сирени, одна з таких представлена нижче.

Таким чином, вийшов вкрай простий в збірці і недорогий по деталях варіант тривожної кнопки. Зібрати її можна навісним монтажем або на макетній платі, головне, щоб монтаж був надійним, враховуючи відповідальність пристрою. Вдалої збірки!

Джерело (source)