Що робити після видалення зуба?

4-14-2018

Нам часто задають питання, як же вести себе після видалення зуба? Тема нагальна для багатьох, а для тих, хто вперше зіткнувся з видаленням, вона актуальна. Сьогодні ми постараємося відповісти на найпоширеніші питання.
Які ж рекомендації і настанови дають наші лікарі пацієнтам після видалення зуба (в тому числі і зуба мудрості, 8-го зуба). Перш ніж почитати рекомендую переейти на сайт стоматологічнох клініки lukashuk.com.ua

Покладений на лунку зуба марлевий тампон необхідно виплюнути через 20 хвилин після видалення.
Протягом доби у слині може бути кров – це нормально. Але у випадку сильної кровотечі необхідно звернутися до лікаря!
Не вживайте в першу добу напої через соломинку. Коли ви п’єте через соломинку, в порожнині рота створюється вакуум, що впливає на тривалість кровотечі.
Якщо ви палить людина, але протягом декількох годин з курінням доведеться почекати, а в наступні кілька днів знизити кількість викурених сигарет на добу. Це у ваших же інтересах, так як нікотин володіє судинорозширювальною дією, що позначитися на тривалості кровотечі.
Їсти після видалення можна тоді, коли пройде дія анестетика і в щелепу повернеться чутливість. Дія анестезії суто індивідуально, так тривалість дії може бути від 1,5 годин і більше.
Біль та набряк після хірургічного втручання – це нормально, тим більше, якщо видалення було складним. Біль поступово зменшиться протягом 1-2 діб. Набряк стає найбільш вираженим на 2-3 день після втручання, потім спадає.
Якщо вам прописані знеболюючі засоби, приймайте їх згідно інструкції, якщо немає – при болях ви можете самостійно використовувати доступні без рецепта знеболюючі засоби, що звичайно вам допомагають (німесил, аспірин, анальгін, солпадеїн, нурофен і т. д.)
Ні в якому разі не можна полоскати рот в день видалення зуба! Це може призвести до вимивання згустку і інфікування лунки. На наступний день, можна приступити до обережним полосканиям, якщо від вашого лікаря не було інших інструкцій.
На 2-3 дні відмовтеся від лазні, сауни, гарячої ванни, підвищених навантажень, так як це може привести до підвищення тиску і випадання кров’яного згустку.
Чищення зубів має поновитися на наступний день після видалення зуба. Хороша гігієна зменшить ймовірність інфікування рани і посприяє подальшому загоєнню, але виконувати її варто з обережністю в області видаленого зуба.
В деяких випадках лікар може встановити в лунку так звану губку (parasorb, колапол), це робиться для скорочення часу кровотечі та прискорення регенерації тканин. Розсмоктуватися матеріал в лунці може до місяця, виконуючи при цьому всі свої функції до кінця.
Після видалення зуба на десні гнійник? Обов’язково потрібно звернутися до свого лікаря! Є ймовірність того, що це альвеоліт – запалення стінок лунки, однією з причин якого недостатнє або повне недотримання рекомендацій лікаря.
Анестезія може не подіяти в крайньому разі запального процесу. Так само однією з причин «незамораживаемой» анестезії – неякісне її виконання.
Бонусні питання:

Багато помиляються щодо хворобливого процесу імплантації. Імплантація – це НЕ боляче. Сучасна стоматологія дозволяє пацієнту пройти через будь-які процедури безболісно.
Після видалення до операції з установки імплантату може пройти скільки завгодно часу. Імплантат може бути встановлено відразу після видалення в той же день, а може і через пару-трійку років. Все залежить від бажання і рішення самого пацієнта.
Лікування зуба у нас може обмежитися звичайною пломбою, а може доведеться працювати з каналами, депульпувати зуб. Болі в області депульпованого зуба протягом пари тижнів – це нормально. Зуб – живий організм, втручання в який має свої наслідки.Якщо ж біль пульсуючий, нестерпна, слід негайно звернутися до вашого лікаря, щоб уникнути неприємних наслідків.
Кровоточивість ясен під час чищення зубів має різні причини. Насамперед слід не забувати про професійну гігієну. Далі варто змінити зубну щітку, зубну пасту і почати користуватися ополіскувачем для порожнини рота.