Осіння пора-посадка часнику

18

Якось непомітно прийшла осінь, не встигли озирнутися, а вересень пішов у минуле, та й жовтень закінчується. Саме в цю пору ми завжди висаджуємо озимий часник. З тих самих пір, як з’явилася у нас дача, в моєму семирічному віці.

Часник-культура всім добре відома і повсюдно вирощується в двох варіантах: яровому і озимому. У нашій родині перевага віддається озимому часнику. Пробували спочатку садити і ярої, але осіння посадка подобається більше: зубки і головка виходять крупніше, та й навесні не доводиться витрачати час.

Через поширеність і популярність часнику здається, що секретів посадки і вирощування немає. Секретів, може бути, і немає, але у кожного є свій алгоритм, який виробився не за один сезон. Я опишу, як відбувається процес осінньої висадки часнику на нашому городі.

Але я забігаю вперед. Як і в будь — якій справі, все починається з підготовки робочого місця, а саме-грядки, яку починаємо готувати і обробляти заздалегідь. Це-один з важливих етапів, яким не варто нехтувати. Виділену під часник ділянку починаємо готувати ще на початку серпня. Після перекопування грунту сіємо сидерати. Склад суміші насіння буває різним, але зазвичай в ній присутні гірчиця, овес, віка, горох.

приклад сидератівсходи сидератівпідросли сидерати-то у вересні підросли посадки сидератів переорюємо. Грядка майже готова. Залишається тільки пролити її з «фітоспорін-м, золота осінь» незадовго до посадки. Цей препарат, будучи біофунгіцидом, оздоровлює грунт і знижує рівень інфекцій.

«фітоспорін-м золота осінь » грунт готова, приступаємо до відбору насіннєвого матеріалу. Насіння у нас свої, серед них і повноцінні цибулини, і цибулинки-однозубки, які виросли з бульбочек. Головна вимога до насіннєвого матеріалу: він повинен бути здоровим, не пошкодженим і сухим. Розділяти головки на зубки потрібно безпосередньо перед посадкою.

можна приступати до посадкедля посадки робимо лунки заточеним колом, в шаховому порядку, на відстані 15 см один від одного. Глибина посадки часнику може варіюватися від 10 до 15 см.можлива і більш глибока посадка, але з досвіду знаємо, що часник сам йде на потрібну глибину. Для зручності робимо розмітку, прикладаючи кілок до землі на заданій відстані, намічаючи смуги, і вже по ним робимо лунки.

робимо лунки «по струнці «в лунки потроху насипаємо спеціальне мінеральне добриво для цибулі та часнику від» фаско», а потім кладемо зубок (верхівкою вгору, а денцем вниз).

добриво для часнику від «фаско» на завершення зворотною стороною грабель закладаємо лунки землею і мульчуємо перегноєм.

засипаємо і рівняємозамульчувати перегноєм грядка

На цьому можна було б і зупинитися, але – ні: трохи пізніше, після зниження температури, необхідно буде укрити посаджений часник спанбондом. Доводиться враховувати примхливу і непередбачувану погоду нашого регіону: дуже часто сильні морози тримаються по два тижні і більше зовсім без снігу. Після укриття побажаємо часнику благополучної зимівлі.