Що таке міні-будинок і чи можна в ньому жити

9

Якщо вже будувати або купувати приватний будинок за містом, то він повинен бути максимально великим — вважають дуже багато. Сенс в будиночку, який за площею можна порівняти з однокімнатною квартирою? але, як з’ясував сайт rmnt, деякі вважають за краще будинки з невеликою площею і впевнені, що це правильний вибір.

Міні-будинками вважаються споруди площею від 18 до 40 квадратних метрів. Звичайно, як вже наводив приклади портал rmnt.ru, є будинки на колесах площею всього 8 «квадратів». Але це вже tiny-house, буквально будинки-іграшки, в яких навіть одній людині може виявитися некомфортно. Такі крихітні будови — для відпочинку і подорожей. У міні-будинках можна жити цілий рік, з усіма зручностями, практично ні в чому собі не відмовляючи.

Найчастіше міні-будинки площею до 30 квадратних метрів будують або молоді пари, які поки не хочуть заводити дітей і розглядають такий варіант житла як тимчасовий, або люди, недавно вийшли на пенсію. Вони залишають квартиру в місті дітям і переїжджають ближче до природи, щоб і городик був, і можливість проводити побільше часу на вулиці, і комфорт.

У світлі подорожчання будматеріалів типові проекти міні-будинків стали набирати популярність. Економія коштів очевидна, на ділянці в 6 соток залишається багато місця для інших будівель, саду і навіть басейну.

Сучасні міні-будинки-це аж ніяк не» курники», де всім тісно і некомфортно. Так, в будинку площею до 40 «квадратів» зазвичай всього дві кімнати, причому кухня поєднує функції вітальні і їдальні. Але тут цілком можна поставити диван, який на ніч розкладається, а корисну площу розширити за рахунок тераси і веранди — це ж не квартира, землі навколо досить, щоб відпочивати і приймати гостей на свіжому повітрі.

Архітектори попереджають, що проект міні-будинку потрібно вивіряти і перевіряти до сантиметра. Все повинно бути чітко і за планом, щоб місць зберігання було достатньо, і весь простір використовувалося за призначенням.

Важливо! якщо вам здається, що будинок площею до 30 «квадратів» — це вкрай мало, згадайте однокімнатні квартири в «хрущовках». А в них часто живуть сім’ї з дітьми. І можливості розширитися немає ніякої, на відміну від будинку на ділянці, де можна побудувати літню кухню або сарай.

У міні-будинках часто облаштовується антресольний поверх. Зазвичай там створюється спальне місце, куди можна піднятися по драбинці, а внизу з’являється робоча зона, де все одно не стоять, а сидять, тобто висота стелі не так критична.

Важливо! побудувати міні-будинок можна з різних матеріалів, але найчастіше це каркаснікі, як найбільш бюджетний варіант.

Міні-будинки-тренд, який продовжує набирати популярність. Не всім потрібні величезні особняки. Можна з комфортом облаштуватися і на 30 квадратних метрах, зробити неопалювану прибудову, продумати кожну дрібницю і потім економити на експлуатації будинку.